ENGLISH
یکشنبه, 30 اردیبهشت 1397 - 6 رمضان 1439 - May 20, 2018
 • خدمات الکترونیک
 • پورتال خبری
 • آمار و اطلاعات
 • ارتباطات مردمی
 • گردشگری مجازی
 •  

   

  رسالت رسانه ها در معرفی شهر جهانی

  نشست خبری در راستای ثبت جهانی بافت تاریخی شهر یزد با حضور مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد و مسئولین و دست اندرکاران ثبت جهانی یزد و جمعی از اصحاب رسانه در سالن کنفرانس اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان برگزار گردید.  

  به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، صبح روز دوشنبه بیستم تیر ماه سالجاری و دو روز پس از ثبت جهانی شهر یزد، به دعوت این اداره کل، نشستی صمیمی در راستای ثبت این بافت با ارزش و لزوم همکاری و تعامل هرچه بیشتر و بهتر رسانه ها در فرآیندهای مرتبط برگزار شد.  
  در این جلسه "فاطمه دانش یزدی" مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، ضمن تبریک ثبت جهانی کهن شهر تاریخی یزد از  تمامی افرادی که در به وقوع پیوستن این اتفاق مهم و جهانی سهیم بودند تقدیر و تشکر کرد و اظهار داشت: در طول تهیه و ارسال پرونده ثبت جهانی اقدامات کارشناسی با برنامه ریزی کامل و جامعی صورت پذیرفت که اصحاب رسانه همراهی و همکاری تنگاتنگی در جهت انعکاس گام به گام این روند داشتند.
  این مقام مسئول با اشاره به اینکه شهر تاریخی یزد به عنوان تنها شهر زنده جهان در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است خاطرنشان ساخت: این رخداد مهم حاصل زحمات شبانه روزی تمام مسئولین و صاحب نظران حوزه میراث فرهنگی می باشد که جوامع محلی نیز در آن نقش بسزایی ایفا نمودند.
  وی در ادامه از همه رسانه ها  خواست تا با نگاهی ویژه در فضای وفاق و همدلی به بافت تاریخی شهر یزد توجه کرده و در خصوص انعکاس و معرفی هرچه بهتر جاذبه¬ های این شهر جهانی کوشا باشند.
  دانش یزدی عنوان کرد: بی شک با ثبت جهانی کهن شهر تاریخی یزد تعداد گردشگران ورودی به استان افزایش خواهد یافت، بنابراین باید تدابیری جهت ایجاد بسترهای مناسب برای پذیرایی هرچه بهتر از مسافران و گردشگری به عمل آید.
  گفتنی است: در ادامه این نشست گزارشی از روند تهیه، ارسال و دفاع از پرونده ثبت جهانی یزد ارائه گردید و پس از آن حاضرین در جلسه سئوالات و مباحث موردنظر را مطرح نمودند که توسط مسئولین به آنها پاسخ داده شد.

  منبع خبر:
  تاریخ نشر: 1396/04/20
  107 بار

  دیدگاه کاربران