ENGLISH
سه‌شنبه, 26 تیر 1397 - 5 ذیقعده 1439 - July 17, 2018
 • خدمات الکترونیک
 • پورتال خبری
 • آمار و اطلاعات
 • ارتباطات مردمی
 • گردشگری مجازی
 •  

   

  برگزاری دومین روز از اولین همایش ملی حقوق شهروندی با موضوع میراث فرهنگی و حقوق شهروندی

  صبح امروز 19 مردادماه 1396 با حضور محمدحسن طالبی معاون سیاسی امنیتی استانداری یزد، فاطمه دانش یزدی مدیرکل میراث فرهنگی استان و دیگر مسئولان استانی اولین همایش ملی حقوق شهروندی با محوریت شهر جهانی یزد ادامه یافت.  

  به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، در دومین روز از اولین همایش ملی حقوق شهروندی به موضوع میراث فرهنگی و حقوق شهروندی اختصاص داشت که سخنرانان برجسته ای با موضوع محوری میراث فرهنگی و حقوق شهروندی در پنل های متعددی به ایراد سخن پرداختند.
  فاطمه دانش یزدی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد در این همایش به ایراد سخن پرداخت و ضمن تبریک ثبت جهانی شهر یزد به مردم ایران و مردم فهیم یزد گفت: میراثی که پیشینیان و اجداد مردم فهیم یزد برای ما به امانت گذاشته اند آنچنان غنا و ارزشی دارد که با اکثریت آرا در آخرین جلسه یونسکو به عنوان میراث تمام مردمان جهان به ثبت رسد.
  او در ادامه افزود: ما در جریان ثبت جهانی شهر یزد تنها معماری فاخر شهر یزد را به مردمان جهان معرفی نکردیم و درحقیقت آنچه به مردم جهان معرفی شد آداب، سنن و فرهنگ مردمان شهر یزد بود.
  دانش یزدی فرهنگ مردمان شهر یزد را نمونه برجسته حقوق شهروندی دانست که به صورت قانونی نانوشته از پیشینیان برای ما به میراث گذاشته شده است.
  این مقام مسئول تصریح کرد: رعایت کامل حقوق شهروندی در روابط مردمان شهر یزد از گذشته های دور تاکنون قابل مشاهده است.
  او در ادامه به بیان نمونه های مستند رعایت حقوق شهروندی در شهر جهانی یزد در متون کهن تاریخی پرداخت و افزود: در تاریخ شهر جهانی یزد همواره مناسبات اجتماعی در راستای رعایت حقوق شهروندی به اجرا گذاشته می شده است.
  مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد در خصوص تعاملات بین ادیان در شهر جهانی یزد گفت: ما امروز شهری را به عنوان میراث جهانی معرفی کردیم که در آن مسلمانان، کلیمیان و زرتشتیان همگی در کنار هم با صلح و آرامش زندگی می کنند و این خود نمونه ای کامل از رعایت حقوق شهروندی در این شهر جهانیست.
  شایان ذکر است: اولین همایش ملی حقوق شهروندی در جهانشهر یزد با موضوع حقوق شهروندی به مدت دو روز در شهر جهانی یزد برگزار شد.

  منبع خبر:
  تاریخ نشر: 1396/05/19
  76 بار

  دیدگاه کاربران