ENGLISH
دوشنبه, 26 آذر 1397 - 9 ربیع الثانی 1440 - December 17, 2018
 • خدمات الکترونیک
 • پورتال خبری
 • آمار و اطلاعات
 • ارتباطات مردمی
 • گردشگری مجازی
 •  

   

  بازدیدرایگان مهدکودک ها ومقاطع ابتدایی(پایه اول) ازموزه های استان یزد در روزجهانی موزه ها،بناها ومحوطه های تاریخی باشعار میراث مشترک نسل ها

  معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از بازدید رایگان مهد کودک ها و مقاطع ابتدایی از موزه های سطح این استان خبر داد .  

  به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛  "ساشا ریاحی مقدم" معاون میراث فرهنگی استان و مدیر پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی میبد در این خصوص گفت: روز چهارشنبه مورخ ۲۹ فروردین ماه ۹۷ بمناسبت روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی بازدید از موزه های تحت پوشش این اداره کل در سطح استان یزد برای مهد کودک ها و مقاطع ابتدایی رایگان می باشد.

  ریاحی مقدم در ادامه اظهار داشت: به پیشنهاد ایکوموس روز ۱۸ آوریل مصادف با ۲۹ فروردین به عنوان روز بین المللی بناها و محوطه های تاریخی نامگزاری گردیده. این روز خاص فرصت  بالا بردن آگاهی عمومی در مورد تنوع میراث فرهنگی و کوششهای مورد نیاز جهت حمایت و حفاظت از آنها را فراهم می آورد، و همچنین  فرصت مناسبی برای جلب توجه نسبت به آسیب پذیری آنها است. برای چندین سال است که، ایکوموس هر سال موضوعی را به این مناسبت اعلام می کند. شعار انتخابی امسال میراث مشترک نسل ها می باشد.

  این مقام مسئول همچنین افزود: جامعه ای که از داشته‌های فرهنگی و هویتی خود به درستی آگاه باشد هیچ‌گاه خواسته یا ناخواسته گام در تخریب  آن نخواهد برداشت. شهروندان  بایستی آشنایی با میراث فرهنگی را از نزدیک تجربه کنند تا حس هویت در آنان نهادینه شود. آنگاه دیگر شاهد اتفاقاتی نظیر تخریب  در بنا ها و محوطه های تاریخی نخواهیم بود چون در این حالت هر ایرانی به یک میراث بان تبدیل شده است. لذا فرهنگ سازی و آموزش را می بایست از کودکان و در سنین پایین تر آغاز نمود.

  معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد تصریح کرد: در استان یزد افزون بر 25 باب موزه فعال موجود می باشد که نیمی از آن زیر نظر دستگاههای دولتی و بقیه توسط بخش غیر دولتی و به صورت مشارکتی با میراث فرهنگی اداره می شود.

  منبع خبر:
  تاریخ نشر: 1397/01/27
  46 بار

  دیدگاه کاربران